Ciągłość zdarzeń …

Wierzycie w przypadki? Zbiegi okoliczności?

c-17

Żyjąc już ponad 3 dekady (ej, jakie już … dopiero 😉 ) i od zawsze napełniona niczym balonik helem, optymizmem, albo raczej … optymistycznym realizmem patrzę na świat, na życie jako na ścieżkę. Rodzimy się … umieramy. Dwa punkty, które są pewne. Dla każdego.

Według mnie zaś, to co między punktem „U”, a punktem „Ś” … nie jest zapisane. Wszystko co się nam przydarza jest konsekwencją wyborów naszych, wyborów innych, które na nas i nasze życie wpływają. Czy zatem coś dzieje się przypadkiem? A może to, że coś się dzieje za jego sprawą nie wyklucza tego, że wszystko jest po coś? Każdy przypadek , zbieg okoliczności jest po coś. Wszystko ma swój sens … zatem nie jest już przypadkiem? Jest koniecznością w naszym życiu? Pewnie nie … Spotykają nas rzeczy dobre i złe … konsekwencje zaś tych rzeczy, skutki są różne i wielce zależne od nas samych.

Moje podejście? Wyciągać wnioski, rozwijać się i uczyć. Wszystko jest po coś. Czasem po kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu latach zauważamy, że zdarzenie z przeszłości pełne bólu wtedy dziś okazuje się zbawieniem. Ja znaczy czasem tak widzę. Bo znam ludzi, którzy co by nie przeżyli zawsze wolą myśleć, że lepiej by im było „gdyby to” czy „gdyby tamto”. Jaki masz wpływ na „gdyby”? Nie szkoda czasu na to co by mogło być, a nie jest? Jedno życie. Nawet jeśli przeżyjesz lat 100 … to jest to i tam ułamek. Jest jak jest. W tej chwili jest najlepiej … mimo, że jest najgorzej. Może w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, w jakiejś równoległej nitce czasu jest Ci lepiej. 😉 Ale żyjesz tu i teraz. Masz bagaż doświadczeń, ślady uderzeń życiowego bicza na Ciele, blizny większe i mniejsze na duszy i w sercu. Taki jesteś. Taka jestem. Jestem sumą „przypadków”.

Reklamy

Autor: wmroku

Człowiekiem jestem ... a to już coś. Dla jednych dużo, dla drugich mało. Piszę ... z potrzeby. Pstrykam ... dla przyjemności. Zdjęcia, wpisy mojego autorstwa. Zatem uszanuj to Drogi Wizytatorze strony. ENDŻOJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s