Jakby luksusowo

„Marian! Tu Jest Jakby Luksusowo!” 😉 Znacie? Cytat z filmy „Kogel Mogel”, który na stałe „wbił” się do głów i funkcjonuje swoim życiem ( cytat, a nie film). Nie o filmie to jednak wpis będzie,  a już na pewno nie o … jajach z cukrem ubitych przez część ludzi deserem zwanym i dzieciństwo przypominającym.

20170122_215956

Otóż przemierzając dziś ulice mego miasta spowitego deszczykiem przedwiosennym … no dobra deszczydłem szarym przebrzydłym, zauważyłam scenkę, która skojarzyła mi się z cytatem przywołanym.

W eleganckiej restauracji siedzi dwóch eleganckich mężczyzn i jeden z nich przypala cygaro. Siedzą w części zewnętrznej knajpy od plebsu skutecznie odgrodzonej szybami, nie sposób więc nie zauważyć ich. Francja elegancja bije po oczach spowitych szarością. Dwóch starszych panów wyjętych z filmu gangsterskiego. I wszystko by grało, huczałoby i w piękną opowieść się układało gdyby nie jeden drobny detal, który uważnemu obserwatorowi czepialskiemu ( muułaaa, znaczy moja skromna osóbka) wredny uśmieszek na twarz przywołuje i przypomina jak absurdalne i śmieszne bywają „scenki rodzajowe”. Otóż wspomniany Pan przypala owe cygaro, być może na udzie jakiejś pięknej Kubanki o obfitych kształtach skręcone … plastikową zapalniczką do gazu. Wiecie, taką co za 2,99, a czasem nawet za 2,49 złociszy w biedrze czy innym kaufie nabyć można.

A mogło być tak pięknie. Mógł wyciągnąć jakąś piękną zapalniczkę Zippo i byłoby pięknie, estetycznie i … luksusowo. A tak było … jakby luksusowo.

😉

 

Reklamy

Autor: wmroku

Człowiekiem jestem ... a to już coś. Dla jednych dużo, dla drugich mało. Piszę ... z potrzeby. Pstrykam ... dla przyjemności. Zdjęcia, wpisy mojego autorstwa. Zatem uszanuj to Drogi Wizytatorze strony. ENDŻOJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s