Chcesz być z kimś? Naucz się być SAM [(ze) sobą].

Dla większości fakt bycia … samemu … singlem … człowiekiem „nie do pary” stanowi problem. Bycie z kimś, bycie w związku jest jednym z wyznaczników … hmmm … udanego życia? Często u „cioci na imieninach” jedno z głównych pytań do singla to : „kiedy wreszcie sobie kogoś znajdziesz?”.

Czy mnie to dziwi? Nie. Rozumiem to. Teoretycznie.      heartbeat-163709_1280

Praktyka jednak nauczyła mnie zupełnie innego podejścia.

Jedną z często dawanych rad po rozstaniu jest : poszukaj sobie jak najszybciej kogoś „nowego”. Podobno wtedy szybciej się zapomina, ból maleje i … można żyć dalej. Nie przeczę, można. Jest to jakieś wyjście. Kiedy jednak raz za razem związki się nie udają, kiedy jedyną naszą motywacją do wejścia w kolejną relację jest ukojenie bólu lub znalezienie sobie koła ratunkowego. Kiedy chcesz z kimś być bo czujesz, że musisz, bo inni mają parę , a Ty nie. Odpuść! Moim zdaniem nie tędy droga.

Zacząć muszę od tego żeby wytłumaczyć Ci czym jest związek z drugą osobą. Dla mnie, rzecz jasna. Druga osoba, tak ja Ty jest wyjątkowym stworzeniem. Jest sam w sobie, i dla siebie już wartościowy. Szukanie więc kogoś kto nas … dowartościuje, dopełni, na kim się uwiesimy, od kogo się uzależnimy … po kim kiedyś być może przyjdzie nam wyć w poduszkę … nie jest związkiem … jest wypaczeniem zdrowej relacji.

Kiedy więc przyjdzie Ci być samemu. Naciesz się tą chwilą. Rozwijaj się. Poznaj się sam. Naucz się być tylko ze sobą. Wartości jakie w sobie odnajdziesz. Siła jaką w sobie zbudujesz pozwoli Ci odnaleźć się w relacji z drugim człowiekiem. Tylko jeśli nauczysz się siebie, poznasz siebie i sam siebie docenisz, polubisz, pokochasz, tylko wtedy w pełni będziesz umiał zbudować więź z drugim człowiekiem. Dostrzeżenie w sobie wartości w momencie bycia samemu, jest moim zdaniem konieczne by umieć być wartościowym prawdziwie dla innych i by innych ludzi traktować jako dar, a nie jako przedmiot, który ma … poprawić samopoczucie.

Naucz się być sam,  a będziesz umiał prawdziwie BYĆ w związku. Nie po to żeby liczyć na docenienie, podniesienie samooceny czy lepsze spojrzenie cioć i babć czekających na wnuki. Nie dla świętego spokoju czy wypełnienia formułki: „bo w moim wieku już należy”. Tylko po to żeby ubogacić sobą życie drugiej osoby i zostać porażonym pięknem odkrywania wartości w drugim człowieku.

Reklamy

Autor: wmroku

Człowiekiem jestem ... a to już coś. Dla jednych dużo, dla drugich mało. Piszę ... z potrzeby. Pstrykam ... dla przyjemności. Zdjęcia, wpisy mojego autorstwa. Zatem uszanuj to Drogi Wizytatorze strony. ENDŻOJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s