psychika · psychologia · socjologia · WMroku · Z pamiętnika WMrokuLudka · Zwyklak

Rozpichrzenie

Ja pier … nicze jak rzekłby Stary Piernik, Torunianin znaczy. Czy Wy ludzie do  jasnej cholery nie możecie dać sobie spokoju? Nie możecie zrozumieć, że poza narzuconymi, wymyślonymi, zakodowanymi wam we łbach różnicami jesteście wszyscy tacy sami – ludźmi jesteście po prostu?

Niegdysiejsza potrzeba wyróżnienia, zaznaczenia swojej odrębności, wyznaczenia podziału na „my” – „oni”, odgrodzenia się, dziś jest powodem do krzywdy, złości, gniewu, agresji, przemocy, śmierci. O co wam chodzi?

Wam, Im, Nam???


Jako ludzie dajemy się manipulować garstce innych ludzi, i wierzymy,że to my decydujemy? Dajemy sobie wmówić, że naszą wartość wyznacza ilość nagromadzonych rzeczy,  papierki za ukończone „tresury”. Nasza „lepszość” tłumaczona ucywilizowaniem, przykrywką będąca dla totalnego odczłowieczenia.

Idioci!

DSC01908insta

 

 

 

4 myśli na temat “Rozpichrzenie

  1. Nie wiem,czy sobie uświadamiasz, że może obraziłas/uraziłaś uczucia niektórych czytelników Twojego bloga (mnie proszę z tego towarzystwa wyłączyć) , pisząc inwektywę „idioci” ?

    Polubienie

    1. Uświadamiam sobie, że piszę dokładnie o czym chcę i , że wszystkim nie dogodzę, a obrażone uczucia czytelników to nie mój problem tylko ich. Jednak nauka z tego taka, że … oni będą wiedzieli, że są idiotami, i że moje pisanie nie jest dla nich, a ja będę wiedziała, że mam robić swoje, a ludzi z brakiem dystansu do siebie nadal jest wielu!

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s