absurd · ironia · Z przymrużeniem oczka

Sztuka czy sztuczka

Sztuka. Banan wart 120 tysięcy eurasów. Nie złoty banan, srebrny … zwykły taki co to w markecie grosze polskie kosztuje. Włoski artysta słynny w Polsce z tego, że przygniótł papieża meteorytem, postanowił przykleić do ściany banana za pomocą srebrnej taśmy naprawczej i wystawił to … ekhm „dzieło” w Miami podczas targów sztuki. Pytanie czy ktoś przy zdrowych zmysłach, a nawet zmyśle artystycznym jest w stanie dostrzec w tym sztukę? Serio?

Myślę sobie, że do głowy by mi taki pomysł nie przyszedł i może dlatego nie jestem … artystą, a na koncie grubych tysięcy brak. Może mniej od nich widzę, a może nie mam żyłki do interesu by wmówić ludziom idiotyzmy gargantuicznych wręcz rozmiarów*, że coś takiego sztuką jest i warto za to płacić. Z drugiej jednak strony skoro ktoś daje sobie takie rzeczy wmawiać. Oj nie znam się ja na sztuce. I chyba za bardzo w ludzki rozum, rozsądek wierzę. Być może jest też tak, że ludzie na ignorantów nie chcą wyjść i udają, że coś sztuką dla nich jest, bo tak powiedzieli inni, bo artysta sobie tak wymyslił, bo znawcami sa przecież, a skoro ktoś jest na targach sztuki, wystawia sztukę i jest ona coś warta to chyba sztuką jest. O matko … o bananie …

Może też bym stworzyła coś takiego, kilka absurdalnych pomysłów, wyłączenie logiki i tadaaaam … dzieło olśniewające. I drogie! tak, musi być przede wszystkim drogie! Już zacieram rączki i widzę mą skromną artystyczną osobę opływającą w … złote banany, ananasy czy inne kokosy. Wróóóć. Nie mogłabym. Przecież nie skończyłam żadnej artystycznej szkoły,  żeby przyklejać banana do ściany trzeba pewnie mieć na to papier. Papier na banana.

Warto dodać, że inny artysta w ramach swego przedstawienia zjadł sobie tego banana. Co za ulga, przynajmniej żywność się nie zmarnowała.

WaterMark_2019-12-11-20-01-49

2 myśli na temat “Sztuka czy sztuczka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s