Ciemna Strona Mroku · Kino, Film · Muzyka · WMroku

Włoska nuta

O muzyce filmowej można pisać eseje. Pewnie są tacy co piszą całe prace naukowe. Bardzo dobrze! To jak jest ważna, ile znaczy, wie ten, kto po obejrzeniu filmu zaraz szukał utworów, ścieżki dźwiękowej bo melodia grała mu długo po tym jak napisy końcowe minęły. Wie ten, kto widział obrazy z obejrzanego filmu słysząc gdzieś przypadkowo utwór muzyczny. Jest muzyka tak dobra, że lepsza od filmu. Tak piękna, że słyszana po raz kolejny chwyta za serce. Wciąż odkrywana na nowo. Tak cudna, że wieczna. Więcej słów nie trzeba. Czasem krótki wpis to i tak za dużo, ale słowa pchają mi się przez głowę i paluchy, literki na klawiaturze wystukując.  Wystarczy muzyka. Zostanie muzyka. Za muzykę dziękuję. Moja muzyka bywa milczeniem i słuchaniem. Smutkiem. Nadzieją.Na dziś. Jutro już nowa melodia.

Jaka jest wasza dziś?

„W  miłości, jak w sztuce stałość jest wszystkim.” Dyskutować mogłabym z tym zdaniem, bo dyskusje lubię i choć nie do końca się z nim zgadzam, to je tu zostawię.

DSC01122

 

7 myśli na temat “Włoska nuta

  1. Dla mnie muzyka była lepszym światem, światem emocji. To od niej i z książek uczyłam się emocjonalności, podczas gdzy jako dziecko nikt że mną nie rozmawiał o tym… Odkrycie było polskiej muzyki z lat 80… Dala mi kopa. Nadal daje. Dobry blog! Dodaję do obserwowanych 😉

    Polubione przez 1 osoba

  2. Kinematograf nie istniałby bez muzyki, ona podkreśla, szkicuje, czasem wznosi się ponad to, co dzieje się na ekranie, a czasem zastępuje słowa ( „Portret rodzinny we wnętrzu”, filmy Bunuela, czy Carlosa Saury, a najważniejsze sceny bez muzyki w „Czasie Apokalipsy” byłyby „groteskowe i mało znaczące),to filmy, w których muzyka wywarła na mnie d….że wrażenie. Bez muzyki emocje byłyby „płaskie”, albo w ogóle by nie istniały.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s