absurd · Ciemna Strona Mroku · Z przymrużeniem oczka

Kto się boi Halloween?

„Kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy 15 dni”.

„Kto w dniu 31 października chodzi i puka po mieszkaniach, prosząc o cukierki lub ostrzegając przed popełnieniem złośliwego żartu – podlega karze grzywny w wysokości co najmniej 500 złotych lub karze ograniczenia wolności”.

„Pomysłodawca zakłada też kary dla rodziców, którzy godzą się, by święto Halloween obchodziły ich dzieci. Na przykład za zgodę na „cukierek albo psikus” – co najmniej 10 dni aresztu.”

Takim „cusiem” ponoć zajmować ma się sejm … Polski Sejm, nie tam jakieś zebranie rady starszych plemienia przedpotopowego. Taki obowiązek ma? Szkoda, że tak ambitnie z innych obowiązków się nie wywiązują.

Komentarz chyba zbędny … albo może jednak nie. Pochylę się … nad głupotą ludzką. Wszak dla niektórych straszna postać to np. … Kubuś Puchatek albo inny pluszak, a jak będzie tylko chodzić bez pukania, albo tylko pukać … bez chodzenia? 😉 I jak o cukierki prosić nie będzie, a będzie żądał?

Tak czy siak może się okazać, że koniec października i początek listopada w polskich aresztach to będzie prawdziwy „Hotel Transylwania”. Na szczęście kara jedynie dla przebierańców. I tylko chyba jednego dnia? Przebierańcy w inne dni i oryginały mogą czuć się bezpiecznie.

A to Polska właśnie. Polska sejmowa.

20191024_130549

 

 

4 myśli na temat “Kto się boi Halloween?

  1. Ponoć prawda jest, że jakiś sobie obywatel składa petycję i komisja zajmująca się petycjami musi ją rozpatrzyć … Dobry to jednak powód by z absurdzików na blogu ponabijać 😀

   Polubione przez 1 osoba

   1. 🙂 Człowiek to taka istota, co zwykle zysku szuka (niekoniecznie finansowego) i pewnie tu też ktoś coś ugra, a jak jeszcze można ludzi podzielić to rządzący zacierają łapki 😉 Nie mówiąc już o tym, że takimi pierdołami się zajmują jakby ważniejszych rzeczy w tym kraju nie było. 😉 Przyjemności wzajemnie 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s